Läbipaistev elamu - ideeprojekt

Simi, Kreeka - hüpoteetiline asukoht

Tihti juhtub olukordi, kus elamukrunt justkui pahupidi. Krundi reljeef on langusega põhja suunas ja samas ilmakaares on ka kaunimad vaated. Üheks lahenduseks võiks olla “Läbipaistev maja”

“Vales suunas” mäekallakule paigutatud keldrikorrusega 2 kordse elamu arhitektuurile on iseloomulik kaks mahtu. 2 kordne maht paikneb hommikupoolses küljes ning selles on magamistoad koos dushi ruumidega, köök, esik ja keskne trepisõlm. Valguse saavad ruumid akendest, mis avanevad igasse ilmakaarde. 1 kordne maht asub õhtupäikese poolses küljes ja sellesse on paigutatud elutuba 3. eri tasapinnal sest järgib krundi reljeefi põhja suunas. 1 kordsel mahul on aknaavad ja ka terrass kõigis kolmes  – lõuna-, lääne-ja põhjaküljes. Elutuba saab varustatud loomuliku päikesevalgusega kogu aja pärastlõunast kuni loojanguni. Elutuba ja terrass ongi kohad, kus ollakse õhtuti. 1 kordse maja katus on liigendatud selleks, et varustada elutuba rohkem päikesevalgusega lõunast ja krundi reljeefi järgides luua hubase maadligi maja mulje. 2 kordse mahu katuse liigendus püüab sobituda 1 kordse mahu lahendusega. 1 kordse mahu azuursuse tõttu võikski elamut nimetada läbipaistvaks.

Läbipaistev elamu on kivi, palgi, metalli ja klaasi segakonstruktsioon. Kohalik kivi annab villalevisuaalset kaalu ja loob seose ümbruskonna ehitustraditsioonidega. Palkkonstruktsioon loob hubase tunde ja täidab õhu nostalgiliste lõhnadega. Metall ja klaasmaterjal teeb võimlaikuks efektsed konstruktiivsed lahendused ja rüüab villa modernselt disainitud kuube.

Tutvu ka Finnlog autoriprojektid_Läbipaistev elamu

321FINN300

Elamu ideeprojekt

Laansoo Arhitektibüroo 2013

arh. Enn Laansoo

Meediakajastus